Jak dodać wpis w Wordpress

Jak dodać wpis w WordPressie?

Logowanie do panelu WordPressa

  1. Na samym początku, aby dodać wpis, należy wejść do Panelu administratora. W tym celu, do adresu naszej strony dopisujemy /wp-admin“.
  2. Następnie uzupełniamy formularz loginem lub adresem e-mail.
  3. Uzupełniamy hasło.
  4. Klikamy “zaloguj się“.

Dodawanie wpisu

5. Po pomyślnym zalogowaniu się do panelu admina, przechodzimy do sekcji z wpisami. Sekcja ta jest dostępna po lewej stronie.

6. Następnie klikamy w przycisk “Dodaj nowy“.

Uzupełnianie treści wpisu

7. U samej góry wpisujemy tytuł wpisu.

8. Trochę niżej należy napisać całą treść posta. Można także dodać zdjęcie, poprzez kliknięcie plusika (u góry po lewej stronie), a następnie wybranie moduły, który chcemy dodać. Może to być zdjęcie, galeria zdjęć, czy też inne elementy. Jeśli chcemy wrzucić zdjęcia na serwer (zdjęcie wyróżniające lub galerię zdjęć), to polecam skorzystać ze strony www.imagecompressor.com – wrzucamy zdjęcia i po chwili otrzymujemy obrazki o wiele, wiele lżejsze. Jest to bardzo pomocne jeśli chcemy w przyszłości wrzucać fotki, ponieważ strona będzie się wgrywała szybciej, a także zaoszczędzimy miejsce na hostingu.

9. W następnym kroku ustawiamy kategorię wpisu. Można to zrobić w panelu bocznym po prawej stronie. Jeśli jest dostępna jedna domyślna kategoria, to omijamy ten podpunkt. (Jeśli nie widzimy elementów takich jak na zdjęciu, klikamy w zakładkę “Wpis” – dostępny jest nad panelem bocznym, tuż pod przyciskiem “Zobacz” obok “Opublikuj“.

10. Później ustawiamy obrazek wyróżniający, który jest wyświetlany w poście lub sekcji z aktualnościami jako obrazek wpisu.

11. W ostatnim kroku sprawdzamy, czy wszystko się zgadza, a następnie klikamy dwukrotnie przycisk “Opublikuj“. Gotowe! Wpis został dodany na stronę, można zobaczyć go na stronie. Jeśli po opublikowaniu wprowadzimy zmiany, to należy po takiej czynności zaktualizować post, klikając przycisk “Zaktualizuj“.

Spis treści