Co to responsywna strona?

Co to jest responsywna strona Internetowa?


Przeglądasz oferty wykonania strony internetowej i znajdujesz hasło “responsywne strony WWW”. Co to właściwie znaczy responsywność? Odpowiedź jest banalnie prosta…

Responsywna strona

Responsywna strona, to nic innego jak strona, która jest dostosowana do rozmiaru wyświetlacza urządzenia, na którym jest wyświetlana nasza strona. Proste, prawda?

Ale dlaczego taka trudna nazwa? A to dlatego, że termin ten pochodzi od angielskich terminów związanych z branżą IT- Responsive Web Design (RWD).

Co to oznacza w praktyce? To oznacza, że nasza strona jest odpowiednio wyświetlana na tablecie, telefonie, laptopie i monitorze komputera, które są w różnych rozmiarach.

Dlaczego warto mieć responsywną stronę?

Dajmy jeden przykład. Załóżmy, że zamawiamy u kogoś utworzenie strony WWW za 200zł. Wszystko fajnie, cieszymy się, że natknęliśmy się na super okazję i mamy własną witrynę. Polecamy naszemu klientowi, żeby wszedł na naszą stronę i… Problem. Nasz klient nie umie nic znaleźć na stronie przez telefon, ponieważ strona nie jest responsywna.

Czy muszę mieć stronę responsywną?

Spora część internautów korzysta z sieci przez smartfony i tablety. Jeżeli potencjalny klient odwiedzi naszą witrynę, a ta nie będzie responsywna, prawdopodobnie wyjdzie z niej tak szybko, jak na nią wszedł. Responsywność w dużym stopniu wpływa na pozycjonowanie naszej strony.

Zadbajmy o to, aby nasza strona była w pełni responsywna. My oferujemy indywidualny projekt graficzny na każde urządzenie. Ponadto wykonamy projekt całkowicie za darmo! Jeśli Ci się nie spodoba, to po prostu zrezygnujesz, bez ponoszenia kosztów. Podsumowując, responsywność strony jest bardzo ważnym elementem, jeśli mówimy o pozyskiwaniu klientów.

Spis treści